Najbolje iz kategorije zaslađivači | GymBeam.hr Skip to main content
SUPERHRANA za podršku imunitetu sada uz do 20 % popusta

Najbolje iz kategorije zaslađivači

Trebate pomoć pri odabiru nekog proizvoda? Budite inspirirani kupcima koji su već isprobali naše proizvode. Zahvaljujući recenzijama naših kupaca, imate jednostavan pristup iskustvu drugih. Ovdje ćete pronaći najviše recenzirane proizvode iz kategorije Zaslađivači. Najprodavaniji proizvod je Flavour Drops - GymBeam.

Zaslađivači su kategorija proizvoda koja se koristi za aromatiziranje slatkih ili slanih jela i pića. Ovdje možete pronaći zdravije alternative šećeru, kao i niskokalorične i  zaslađivače bez kalorija. Oni će zasigurno zadovoljiti sve one koji žele smanjiti unos kalorija, smršavjeti ili ograničiti šećer u prehrani bez odustajanja od slatkih jela. Naravno, uključeni su i med i prirodni sirupi. Pogodni su za kuhanje, pečenje, ali i za pravljenje pića. Stoga će oni koji se vole prepustiti slatkim poslasticama definitivno pronaći nešto po svom ukusu.

Najpopularnije vrste zaslađivača

Stevija je kategorija koja pokriva proizvode zaslađene biljnim zaslađivačima. To je možda razlog zašto su ovi zaslađivači jedna od najpopularnijih alternativa šećeru. Obično su bez kalorija i imaju 200-300 puta veću vrijednost slatkoće od šećera. Zaslađivači napravljeni od biljke stevije obično dolaze u obliku praha, kapi ili tableta. Koriste se kao zamjena za šećer u pečenju slastica, ali i za pripremu raznih pića.

Još jedna popularna alternativa šećeru je ksilitol, koji je također poznat kao brezin šećer. Ovaj je također pogodan za one koji žele uštedjeti na unosu kalorija. U usporedbi s tradicionalnim šećerom (repe), ima istu vrijednost slatkoće, ali sadrži oko 40 % manje kalorija. Ako odlučite zamijeniti šećer ksilitolom, također ćete pridonijeti održavanju mineralizacije zuba. Ksilitol je pogodan za kuhanje, pečenje i pripremu raznih pića.

Međutim, ako biste radije zasladili svoja jela bez dodavanja kalorija, možete posegnuti za eritritolom. Osim što je bez kalorija, može se pohvaliti i nultim glikemijskim indeksom, zbog čega ne povećava razinu šećera u krvi. Još jedna velika prednost je što ima do 70% vrijednosti slatkoće šećera. To ga čini idealnim pratiocem za vašu prehranu. Prirodno je slatkog okusa koji će obogatiti vaše kaše, deserte i smoothieje.

Međutim, ako volite pripremati slastice, svakako biste trebali imati med u ostavi. Kao što možda znate, med sadrži dosta korisnih tvari i ukusnog je okusa, što ga čini popularnom i zdravijom alternativom šećeru. Također se može pohvaliti širokim rasponom namjena u kuhinji. Osim pečenja slatkih poslastica, možete ga koristiti za zaslađivanje kave, čaja, smoothieja ili kaša od žitarica. Štoviše, koristi se i u marinadama ili kao dio preljeva za salatu. 
 

Među ostalim zaslađivačima možete pronaći druge alternative i zamjene za šećer. Svi ljubitelji prirodnih okusa zasigurno će u ovoj potkategoriji pronaći nešto po svom ukusu. To je zato što uključuju datulje, agavu i javorov sirup. Na kraju, kada odlučite ispeći nešto fino, sigurno ćete cijeniti pastu od datulja ili voćni prah BIO Lucuma, koji dolazi iz slatkog voća biljke zvane Pouteria lucuma.

Dođite i odaberite nešto iz naše široke palete zaslađivača koje možete koristiti za pripremu zdravih slastica i drugih jela.

 

Ako želite saznati više o zaslađivačima, pogledajte sljedeći članak:  Nadomjesci za čećer - koji je zaslađivač najbolji za vas?

 
Flavour Drops - GymBeam

DO -34%

Vegan

Flavour Drops - GymBeam
2,95 EUR
(98,33 €/ l)
Eritritol 1000 g - GymBeam

Vegan

Eritritol 1000 g - GymBeam
8,95 EUR
(8,95 €/ kg)
Flavour - GymBeam

POPUST -20%

Vegan

Flavour - GymBeam
10,35 EUR
(41,40 €/ kg)
BIO sirup od agave 250 ml - GymBeam

POPUST -20%

BIO

Vegan

BIO sirup od agave 250 ml - GymBeam
3,05 EUR
Sirup od cikorije - GymBeam

DO -20%

Vegan

Sirup od cikorije - GymBeam
3,05 EUR
(12,20 €/ l)
Zaslađivač Erytritol & Stevia - GymBeam

POPUST -20%

Vegan

Zaslađivač Erytritol & Stevia - GymBeam
5,55 EUR
(23,13 €/ kg)
Pasta od datulja - GymBeam

Vegan

Pasta od datulja - GymBeam
4,80 EUR
(4,80 €/ kg)
Xylitol 1000 g - GymBeam

Vegan

Xylitol 1000 g - GymBeam
9,95 EUR
(9,95 €/ kg)
BIO sirup od datulja - GymBeam

BIO

Vegan

BIO sirup od datulja - GymBeam
3,80 EUR
(15,20 €/ l)
BIO javorov sirup 250 ml - GymBeam

POPUST -20%

BIO

Vegan

BIO javorov sirup 250 ml - GymBeam
6,80 EUR
(27,20 €/ l)
Med - GymBeam

POPUST -20%

Med - GymBeam
5,55 EUR
(11,10 €/ kg)
Bio kokosov šećer - VanaVita

POPUST -20%

BIO

Vegan

Bio kokosov šećer - VanaVita
5,55 EUR
Tekuća stevija - GymBeam

POPUST -20%

Tekuća stevija - GymBeam
6,00 EUR
(60,00 €/ l)
Stevija tablete - GymBeam
Stevija tablete - GymBeam
10,50 EUR
(0,04 €/ tab)
BIO Kokosov Sirup - GymBeam

POPUST -20%

BIO

Vegan

BIO Kokosov Sirup - GymBeam
4,75 EUR
(19,00 €/ l)
Sukraloza - GymBeam
Sukraloza - GymBeam
7,50 EUR
(150,00 €/ kg)
BIO Lukuma Prah - GymBeam

DO -20%

BIO

Vegan

BIO Lukuma Prah - GymBeam
3,95 EUR
(39,50 €/ kg)
BIO Rižin sirup - GymBeam

BIO

Vegan

BIO Rižin sirup - GymBeam
3,60 EUR
(14,40 €/ l)
Xylitol 350 g - GymBeam

Vegan

Xylitol 350 g - GymBeam
9,50 EUR
Eritritol Light Zaslađivač 1000 g - Xucker

Vegan

Eritritol Light Zaslađivač 1000 g - Xucker
15,50 EUR
BIO Šećer od datulja - GymBeam

POPUST -20%

BIO Šećer od datulja - GymBeam
3,35 EUR
(13,40 €/ kg)
BIO melasa od šećerne trske - GymBeam

POPUST -20%

BIO melasa od šećerne trske - GymBeam
3,50 EUR
(9,72 €/ l)
MGO™ 250+ Manuka med - Manuka Health

POPUST -20%

MGO™ 250+ Manuka med - Manuka Health
Od32,75 EUR
(131,00 €/ kg)
MGO™ 550+ Manuka med - Manuka Health
MGO™ 550+ Manuka med - Manuka Health
Od85,95 EUR
(343,80 €/ kg)
Stavke 1-24 od 38